Psihologs

 

Profesionālas psihologa konsultācijas – azartspēļu atkarības problēmu risināšanai

 

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija informē, ka no 2019. gada 1. jūlija personām, kurām azartspēļu spēlēšana rada problēmas, ir iespēja saņemt valsts nodrošinātas psihologa konsultācijas azartspēļu atkarību problēmu risināšanai.

Kad azartspēles kļūst par atkarību, cieš ne tikai azartspēļu spēlētājs, bet arī viņa līdzcilvēki. Tāpēc tie, kurus ir skāris šis atkarības veids, kā arī viņu tuvinieki, var saņemt bezmaksas psihologa palīdzību.

Psihologa konsultācijas sniedz sertificēts klīniskais psihologs darba dienās, Rīgā, Stabu ielā 18, 2. stāvā Izložu un azartspēļu uzraudzības telpās no 8.30 līdz 17.00.

Kontakttālrunis uzziņām – 67 504 966, ePasts psihologs@iaui.gov.lv 

Esiet apdomīgi un atbildīgi par izvēlēm, kuras veicat!

 

 

Bezmaksas psihologa konsultācijas

 

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija informē, ka ir pieejamas bezmaksas psihologa konsultācijas un atbalsta grupas spēlētājiem un viņu tuviniekiem.

Kad azartspēles kļūst par atkarību, cieš ne tikai azartspēļu spēlētājs, bet arī viņa līdzcilvēki un palīdzība nepieciešama visai ģimenei. Tomēr pirmais solis jāsper pašam spēlmanim. Psihologs var palīdzēt spert šo pirmo soli, kas sevī ietver problēmas atzīšanu, pieņemšanu un risinājumu meklēšanu.

Visefektīvākā palīdzība atkarības gadījumā ir sistēmiska. Tas nozīmē, ka palīdzība un atbalsts jāsaņem ne tikai pašam spēlmanim, bet arī tuviniekiem, dažkārt pat darba kolēģiem, draugiem.

Azartspēļu spēlētājiem un viņu tuviniekiem (atsevišķi) iespējams saņemt gan individuālās konsultācijas, gan vienlaikus saņemt atbalstu arī grupā, kur var rast sapratni, iepazīt cilvēkus ar līdzīgām problēmām, gūt spēku, dzirdēt problēmu risinājumus, pieredzi.

Bezmaksas psihologa konsultācijas sniedz Magdalēna Pranaite, kura ir ieguvusi Maģistra grādu psiholoģijā, sertificēta klīniskajā, veselības un konsultatīvajā psiholoģijā, ar vairāk kā 10 gadus ilgu pieredzi darbā ar atkarīgām personām un viņu tuviniekiem Minesotas programmas un Narkoloģiskās rehabilitācijas programmas ietvaros VSIA Slimnīcā “Ģintermuiža”. Konsultācijas un atbalsta grupas notiek Izložu un Azartspēļu uzraudzības inspekcijas telpās - Stabu ielā 18, Rīgā - darba dienās no 8.30 – 17.00, iepriekš piesakoties pa tālruni 67 504 966, ePasts psihologs@iaui.gov.lv . Psihologa konsultācijas ir iespējamas gan klātienē, gan neklātienē (telefons, skype). Psihologs konsultē plaša spektra problēmjautājumus saistībā ar azartspēļu atkarību, lai rezultātā visefektīvāk palīdzētu no azartspēlēm atkarīgajai personai vai arī viņa līdzcilvēkiem, kurus šī problēma ietekmē.

Iespējamās pazīmes, kas liecina, ka cilvēku ir skārusi azartspēļu atkarība:*

 • intereses zudums pret sabiedrisko dzīvi;
 • spēle kļūst svarīgāka par ģimeni, karjeru un mācībām;
 • komunikācijas pārtraukšana ar draugiem un tuviniekiem spēles dēļ;
 • pārliecība par pilnīgu situācijas kontroli;
 • nespēja pārtraukt spēli pat neskaitāmu zaudējumu gadījumā;
 • paaugstināta aizkaitināmība un agresijas lēkmes;
 • neskaitāmi mēģinājumi atspēlēties pēc zaudējuma;
 • meli tuviniekiem par iemesliem, kam patiesība nepieciešama nauda;
 • koncentrēšanās spēju trūkums;
 • biežas galvassāpes un migrēna;
 • neregulāra ēšana;
 • izmaiņas izskatā.

*https://medicine.lv/raksti/atkariba-no-azartspelem-celoni-simptomi-un-arstesana-54b101caac

Jāuzsver, ka azartspēles ir izklaides forma ar augstu riska faktoru. Katrai izklaidei ir robeža, pēc kuras pārkāpšanas tā vairs nav izklaide. Jāapzinās, ka katram pašam ir jābūt atbildīgam par savām darbībām un jāizvērtē situācija, attiecīgi izvērtējot iespējamos riskus.

Esiet apdomīgi un atbildīgi par izvēlēm, kuras veicat!