Jaunumi

Brīdinājums par viltus loterijām

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija aicina Latvijas iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neiesaistīties viltus loteriju rīkotāju un interneta krāpnieku shēmās!

Viltus loteriju rīkotāju triks ir izsūtīt vēstules e-pastā vai kā telefona īsziņas ar paziņojumu par ievērojamu laimestu loterijā. Parasti, lai laimestu saņemtu nepieciešams „samaksāt nodokļus”, „segt konta atvēršanas izdevumus”, „segt naudas pārveduma komisijas maksu” vai veikt citus sākotnējos maksājumus.

Atrast patiesos krāpšanas organizētājus ir faktiski neiespējami, tāpēc aicinām atcerēties dažas viltus laimesta pazīmes:

  • Ja Jūs nekad neesat apzināti piedalījies norādītajā loterijā (pircis loterijas biļeti, nosūtījis savus datus dalībai loterijā u.c.), tad izsludinātais laimests ir krāpniecība (e-pasta adrešu, telefona numuru loterijas);
  • Bezpersoniska uzruna – ja esat apzināti piedalījies loterijā, tad, uzrunājot laimētāju, tiek norādīts personas vārds vai laimējušās biļetes numurs, kuras vienai daļai jābūt pie pircēja, lai pierādītu dalību loterijā;
  • Laimesta paziņojums nosūtīts no publiska e-pasta servera (piemēram, .gmail.com, .hotmail.com, .yahoo.com. u.c.);
  • Vēstules tekstā sastopamas rupjas latviešu valodas gramatikas kļūdas, ir noprotams, ka tulkojums veikts ar datorprogrammu.

Savai pārliecībai vēlams ar meklētājprogrammas palīdzību pārbaudīt paziņojumā sniegto informāciju, atrast norādītos loterijas organizētājus, to adresi un nodarbošanos.

Informējam, ka visās Eiropas valstīs loterijas drīkst organizēt tikai ar attiecīgās dalībvalsts uzraudzības iestādes izsniegtu atļauju.

Valsts regulētā loterijā laimētājam pirms laimesta saņemšanas nekad nav jāmaksā laimesta nodokļi, ne arī komisijas maksa par naudas pārskaitījumu.

Nesūtiet savus personas datus, bankas konta datus un naudu nezināmiem cilvēkiem!